Voor de nieuwe lokalen van de vakgroep Architectural Engineering wordt het parkeergebouw K1 overwogen.
De locatie biedt immers enkele voordelen ten opzichte van andere locaties: de ligging binnen de campus, de verbinding met de vakgroep Bouwkunde, bereikbaarheid van computer- en leslokalen en de toegankelijkheid voor rolstoelgebruikers.
Na ontwerpstudie bleek dat de rationele structuur en het regelmatig grid van de parking mogelijkheden biedt tot omvorming naar onderwijsruimtes.
De planopbouw biedt een gelaagde toegankelijkheid. De centraal gelegen nutsvoorzieningen en andere gemeenschappelijke functies delen het plan op in functie van de ruimtes toegankelijk voor studenten enerzijds en voor onderzoekspersoneel anderszijds.
De bestaande helling naar de voormalige parkeergarage blijft behouden en doet dienst als toegang en informeel auditorium.
Via nieuwe patio’s wordt natuurlijk daglicht in de leslokalen en ateliers binnengebracht.
De keuze van de gebruikte materialen is in belangrijke mate beïnvloed door het streven naar een optimale akoestiek en maximale daglichttoetreding.